Eğitim : Avrupa düzeyinde eğitim veren Kiev ve Kharkiv üniversiteleri gelecekte mezunlar için Avrupa birliğinde geçerli mavi diploma verme yetkisine sahip olacaktır. Ukrayna’da eğitim alıp üniversite mezunu olan kişilerin diplomaları hem ülkemizde hem de Avrupa’da tanınıyor.

Çalışma Vizesi : Ukrayna’da çalışmak isteyen kişiler için Ukrayna vizesi alabilmek için; Ukrayna Çalışma Bakanlığı’ndan çalışma izni, vize formu, pasaport, fotoğraf, bir sağlık kuruluşundan onaylı AIDS testi istenmektedir. Bu belgeler ile Ukrayna Konsolosluğu’na başvuru yapmanız gerekmektedir. Ukrayna’ya çalışma amaçlı gittiğinizde ülkeye gider gitmez Ukrayna İç İşleri Bakanlığı’na çalışma kağıdı yaptırmanız gerekmektedir. 

Konaklama: Ukrayna genç nüfusu ile eğitime büyük önem veren ülkelerin başında gelmektedir. Ortalama 100 dolar ile Ukrayna da şehir dışında ev kiralamak mümkün olabilmektedir. Temel ihtiyaçlar ve beslenmenin de ortalama olarak 200 dolar seviyesinde olduğu ülkede  aylık 250-300 dolar ile geçinebilmek mümkündür. Üniversitelerin yurdu bulunmaktadır. Devlet yurtları aylık 35 dolardan başlamaktadır.Özel yurtlar: 80-120 dolar arasında değişmektedir. 

KIEV TARAS SHEVCHENKO ULUSAL ÜNİVERSİTESİ
*Dünya sıralamasında 531-540. sıradadır.
*Yıllık bölüm fiyatları 1000  başlamaktadır. 
*Web sitemizde bulunan tercih robotunu kullanarak yüksek lisans  programlarını öğrenebilirsiniz.
*Bölüm fiyatları hakkında tercih robotumuzu kullanarak bilgi alabilirsiniz .
*Ögrenim  Dili : İngilizce – Ukraynaca ve Rusça dır. Bölümlerde farklılık göstermektedir. (Almanca Öğretmenliği almanca yapılmaktadır.) 
*Bu üniversite de hazırlık bölümü bulunmaktadır. 4.500  Dolar
*Lisans tamamlama vardır.